2017 - A Másik

XXI. Faludi Nemzetközi Filmszemle és Fotópályázat
Faludi Filmszemle
ZSŰRI
  • Sopsits Árpád, a 2017-es filmszemle zsűrielnöke - Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, színházi rendező
  • Bányai Zsuzsanna - animációs filmrendező, tanár
  • Gózon Francisco - venezuelai születésű Balázs Béla-díjas magyar operatőr, filmrendező, egyetemi tanár
  • Lázár Kovács Ákos - esztéta, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Kommunikáció Intézetének vezetője, egyetemi docense, a Signis Europe elnöke, a filmszemle szakmai vezetője, a hittudományok doktora
  • A 2017-es "A Másik" filmszemle diákzsűrije:
    Kovács Zsófi 
    Novotny Éva 
    Vascsák Csenge
    Oláh Soma

A Fotópályázat szakmai zsűrije

  • Bege Nóra fotográfus, művészetterapeuta
  • Pilló Ákos fotográfus, filmrendező
  • Haris László fotográfus, a Magyar Művészeti Akadémia tagja
A 2017-ES MÁSIK-SZEMLE NYERTESEI

A fotóverseny díjazottjai:

  1. Gulyás Levente: Madonna, Jákob lajtorjája és Ádám almái című sorozatával
  2. Jász Máté: Néha vidáman, néha letörve... című sorozatának 4. képével
  3. Szigeti Vajk István: A Másik című sorozatával

A zsűri két pályázónak ítélt különdíjat:

  • Igor Gladkov pályamunkájának
  • Bella Cecília Váratlan találkozás című sorozatának

A diákzsűri díját nyerte: 

Barkóczi Noémi Second hand című filmje (magyar animáció)

A kisjátékfilm kategóriában:

  1. Juan Carlevaris: Identitás (spanyol kisjáték)
  2. Celin Held – Logan George: Láz (USA kisjáték)
  3. Chilton Flóra és az M3 munkásszállón élő gyerekek alkotása: Telefonok – Összetörve (magyar kisjáték)

A dokumentunfilm kategóriában:

  1. Andreas Gruetzner: Christ/El (német doku)
  2. Diana Frankovic: A bús szerzetes (német doku)
  3. Bella Cecília: Menni vagy maradni (magyar doku)

A kategória Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt különdíját nyerte: Mizsei Szabolcs: Ábrahám Kirsztina portréfilmjével. (magyar doku)

A kísérleti és animációs film kategóriában:

  1. Igor Ozornin: A lecke (orosz kísérleti)
  2. Sheyda Kashi: Megfigyelő (iráni animáció)
  3. Gala Shyan: Amnézia (orosz kísérleti)

A különdíjak és a filmes egyetemisták díjai:

  • Zsűri különdíj filmes atmoszférateremtésért: AK Simba (Leendert Elet): Egy másik gyönyörű nap (belga kisjáték)
  • A legjobb filmegyetemista díját egy külföldi rendező Yvon NG kapta Cloud Kumo című filmjéért. (USA-japán kísérleti)
  • A legjobb elsőfilmes rendező díját kapta Tatyana Polosina: Szükségünk van rád című filmjéért. (orosz kísérleti)
  • A filmiskolások különdíját, a Port. hu Profissimo Programban való részvételt: Barkóczi Noémi kapta a Second Hand című filmjéért. (magyar animáció)
  • Filmiskolás különdíjat, a Zanussi-díjat kapta: Pataki Szandra: Wireless (magyar animáció)
  • A csíkszeredai Pro Educatione Egyesület díjazottja Krista Noémi: Láthatóan Láthatatlan. (magyar kisjáték)

VERSENYFILMEK

Péntek (2017. november 17.)

1.blokk - 13:30-14:55

  • Identity - Juan Carlevalis (spanyol, kisjáték 10')
  • Menni vagy maradni - Bella Cecília (magyar, doku 14’)
  • Flygande mattan - Juana Andueza (spanyol, kisjáték 5’)
  • Error - Iván Szabolcs (magyar, kisjáték 9’)
  • Minden a végső helyére kerül - Zsigmond Géza (magyar, kisjáték 15’)
  • The sad monk - Diana Frankovic (német, doku 11’)

2.blokk – 15:05-16:40. Port.hu Profissimo – Filmiskolás diákok filmjei

  • Carmen - Natalia Preston (német, doku 16’)
  • Bleak House - Egor Lyalin (orosz, kisjáték 10’)
  • Second Hand - Barkóczi Noémi (magyar, animáció 7’)
  • Imbiss - Christoph Eder, Jonas Eisenschmidt (német, doku 13’)
  • Kikelet - Konkol Máté (magyar, kisjáték 16’)
  • The fish - Toma Senko (orosz, doku 15’)

16:45 - 17:15 Bányai Zsuzsanna animációk. Moderátor: Varsányi Ferenc rendező


3.blokk - 17:20 – 18:20

  • A másik - Papp Máté (magyar, kisjáték 4’)
  • Az én ökológiai lábnyomom - Bartúcz Anna (magyar, doku 9’)
  • Fever - Celine Held, Logan George (USA, kisjáték 9’)
  • Fény, árnyék átdereng - Blénesi Éva (magyar, doku 8’)
  • Fordulat - Varga József (magyar, kisjáték 3’)
  • Another beautiful day - AK Simba (belga, kisjáték 9’)

18:30 - 21:00 Sopsits Árpád: Torzók (2001., 98 perc)


Szombat (2017. november 18.)

4.blokk - 10:00 – 11:10

  • Telefonok – Összetörve - Chilton Flóra és az M3 munkásszállón élő gyerekek (magyar, kisjáték 13’)
  • Our friends - Jasmine Ko (dél-koreai, kisjáték 5’)
  • Rézkalap és rézcipő - Bella Cecília (magyar, doku 4’)
  • Lapse - Bilibók Botond, Zsólyomi László (magyar, kisjáték 9’)
  • Kerítés - Bogár-Szabó András (magyar, kísérleti 2’)
  • A lesson - Igor Ozornin (orosz, doku 15’)

5.blokk - 11:15 – 12:15

  • We need you - Tatyana Polosina (orosz, kisjáték 10’)
  • Belső látók - Érintés - Dévai György (magyar, doku 7’)
  • Láthatóan láthatatlan - Krista Noémi (magyar, kisjáték 15’)
  • Bystander - Sheyda Kashi (iráni, animáció 8’)
  • Unikum - Monory Csaba (magyar, kisjáték 3’)

12:30 - 13:30 Partnerfesztivál blokk - 13. BUSHO


6.blokk – 13:40 – 15:15. Port.hu Profissimo– Filmiskolás diákok filmjei

  • Panka - Dózsa Endre (magyar, doku 5’)
  • Cloud Kumo - Yvonne Ng (USA-japán, kísérleti 15’)
  • Ábrahám Krisztina - Mizsei Szabolcs (magyar, doku 10’)
  • The Living go Ahead - Pavel Palekhin (orosz, kisjáték 9’)
  • In takt - Johannes Bachmann (svéd, kisjáték 15’)
  • Wireless - Pataki Szandra (magyar, animáció 7’)

7.blokk - 15:20 – 16:30

  • Üzenet - Csiszár Gergő, Maróti Márk (magyar, kisjáték 4’)
  • Amnesia - Gala Shiyan (orosz, kisjáték 1’)
  • Munkatársak közös képzése - Rumann Gábor (magyar, doku 14’)
  • Tale of the lady of the forest - Michat Wojcicki (lengyel, animáció 9’)
  • #234 - Tóth Márton (magyar, kisjáték 14’)
  • Christ/El - Andreas Gruetzner (német, doku 9’)

16:50 - 18:50 Fekete Ibolya: Anyám és más futóbolondok a családból - operatőr, Gózon Francisco (2015., 108 perc)

19.00 Díjátadó (kb. 21.00-ig)


INFO-FILMEK

Péntek (2017. november 17.)

1.blokk - 14:00-14:55

  • Gomoly - Rödönyi Csilla (magyar, animáció 10’)
  • Staying with friends - Luisa Ricar (német, kisjáték 24’)
  • Ende - Monory Csaba, Imre Gábor (magyar, kísérleti 1’)
  • Picnic - Jasmine Ko (dél-koreai, kisjáték 4’)
  • King Grandpa - Martin Grau (német, kisjáték 13’)

2.blokk - 15:10-16:30

  • Bye Bye Mom - Orosz Tina (magyar, animáció 7’)
  • Winter solstice - Simon Schneckenburger (német, kisjáték 13’)
  • Hide and seek - Kim Jin-a (dél-koreai, kisjáték 12’)
  • Mademoiselle Jenny - Irina Kopieva (orosz, doku 10’)
  • A másik jó - Illyés Gabriella Márta (magyar, doku 20’)
  • Star David - Eugene Koshin (ukrán, kisjáték 16’)

3.blokk - 17:30 – 18:35

  • Törött csésze  - Balla Gábor (magyar, kisjáték 3’)
  • Two seconds of silence - Felipe Sanz (spanyol, kisjáték 15’)
  • Choice - Alexey Protsenko (orosz, kisjáték 4’)
  • A levél - Chilton Flóra (magyar, kísérleti 3’)
  • Blind letters - Angel Jaquem (spanyol, kisjáték 15’)
  • Telefonok – célkeresztben - Chilton Flóra és a BÁRKA Kőbányai Átmeneti Gyermekotthonban élő gyerekek (magyar, kisjáték 8’)
  • Masterpiece - Irina Storozhenko (orosz, kisjáték 16’)

Szombat (2017. november 18.)

4.blokk - 10:15 – 11:25

  • Speaking of Love - Christian Heinbockel (német, kisjáték 20’)
  • Viszonyok - Varga József (magyar, kisjáték 12’)
  • Sog - Jonatan Schwenk (német, animáció 10’)
  • Wonders - Chris Brügge (német, kisjáték 15’)
  • Twenty yesars after - Yiqing "Catharine” Lin (kínai, kisjáték 10’)

5.blokk - 11:40 – 12:50

  • Szürkület - Kemény Eszter (magyar, kisjáték 23’)
  • The heart of Spring - Chen Chen (kínai, kisjáték 10’)
  • Bus Story - Jorge Yudice (spanyol, kisjáték 11’)
  • The drunkards walk - Pol Armengol (spanyol, kisjáték 15’)
  • Affection - Monish (indiai, kisjáték 9’)

6.blokk - 14:20-15:50

  • The space dream - Ignacio Malagón (spanyol, kisjáték 10’)
  • The others - Carlo Oppermann (német, kisjáték 15’)
  • Black man not identificate - Javier Extremera Rodríguez (spanyol, doku 15’)
  • Chuckwalla - Korinna Krauss (német, kisjáték 23’)
  • A másik - Füvessy Eszter (magyar, doku 7’)
  • 72 virgins - Max Lusson (spanyol, kisjáték 8’)
  • The electric chair - Eugeniy Zverev (orosz, kisjáték 12’)

(a program letölthető verziója)

Képgaléria

Támogatók