A Jézus Társasága Magyarországi Rendtartományának képzési intézménye, a Faludi Ferenc Akadémia több mint 20 éve foglalkozik változó rendszerességgel a kommunikáció, a média és a film területén műhelyek, programok (konferenciák, kiállítások, filmes táborok) és képzések szervezésével a szakmai ismeretek továbbadásának illetve fontos társadalmi kérdésekről való párbeszéd kezdeményezésének céljából. A Párbeszéd Házában működő Faludi Galéria rendszeresen ad helyet kiállításoknak ill. hirdet művészeti pályázatokat.
FALUDI GALÉRIA – Szakrális Művészeti Központ
A 20. század elején épült Mária-kongregációs épületegyüttes volt kápolnájában a transzcendens vonzásában működik a magyar jezsuiták szakrális művészeti központja a Faludi Akadémia kortárs művészettel párbeszédet folytató részeként.
Faludi Ferenc 18. századi jezsuita szerzetes, költő, író, műfordító, nyelvújító a nem láthatót láttatta kortársai számára friss, nem hagyományos vallási nyelvezettel; jelentőségével, hatásával a Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtudományi Intézetének 18. Századi Osztálya kiemelten foglalkozik.
A művészet mint égbe mutató ujj – Kákonyi Júlia a Faludi Galériáról
„Nemcsak a bibliai témákat feldolgozó vagy a szenteket ábrázoló művek jelentik a szakrális művészetet, hanem minden olyan elmélyült alkotás, amely az égbe mutat” – vallja Kákonyi Júlia keramikus, a Párbeszéd Házában működő Faludi Galéria művészeti vezetője. Ezzel pedig megadta a kiállításaik mögött rejlő koncepció lényegét is. A galériával kapcsolatos terveiről kérdeztük. >> tovább Borda Máté írásához.